Bitevní etapy

Milovníci dřevárny ani tentokrát nezůstanou zkrátka. Pro rozsáhlé bitvy (tvořící paralelní dějovou linku) vybíráme nové lokality a tvoříme zbrusu nové scénáře. Válčit se bude celé dva dny.
Může se stát, že si i přes řešení napínavých problémů své postavy řeknete, že byste si šli nejraději teď jenom tak zabojovat a vybít energii. Přesně toto nabízí naše dvě bitevní etapy! Během nich necháte svou drahocennou postavu na chvíli odpočívat a vtělíte se do role jednoho z řadových vojáků v konfliktu mezi republikány a císařstvím. Pro tyto etapy platí zjednodušená bitevní pravidla, která umožní vyniknout hlavně válečnickým schopnostem a bitevním strategiím.

Bitevní etapy však ani zdaleka nestojí mimo celkovou atmosféru hry. Kromě toho, že je pro každou bitvu připravován samostatný a originální scénář, mají výsledky těchto šarvátek dopad i na samotné dění ve světě či dokonce ovlivňují přímo Academii, ačkoliv se mohou odehrávat i na druhém konci světa. Válka zkrátka ovlivňuje každého, i ty co zrovna nejsou v bitevní vřavě.