OBOR ALCHYMISTA

„Cože potřebujete? Samozřejmě, že to umím vyrobit a bude to fungovat. Bude to ale něco stát…“

Ti z vás, kteří se přihlásí na studium vzácného, přesného a jemného umění alchymie získají znalosti, o kterých se mnoha lidem ani nesní.  Alchymie, nejstarší ze všech magických disciplín, vám dá možnost pomocí přesného výběru bylin a magických přísad přizpůsobovat svět své vůli - někdy dodáním neobyčejné síly, léčbou těch nejzákeřnějších chorob a prokletí, jindy oslabením nepřátel. Alchymisté jsou jediní, kdo dokáže zhmotnit magickou energii. Bez tohoto jejich umění by nebyla možná výroba svitků, či výroba kouzelných předmětů.

Alchymie byla používána ještě před zjištěním, že lidé s nadáním můžou energii využívat a ovlivňovat prostřednictvím ní skutečnost. Před objevem magie jako takové se ovšem jednalo pouze o pečlivý výběr bylin, a výsledky byly dosahovány jen pomocí jejich vlastních sil a kombinací účinků. Tou dobou byla alchymie využívána nejvíce v ranhojičství, různé lektvary a elixíry používal každý felčar. Postupem let nám magie dala možnost nejen zhmotnit energii a využít ji jako jednou z přísad lektvaru, ale i upravovat byliny magickým způsobem a ovlivňovat jejich účinky. Díky tomu jsou dnes schopnosti alchymistů mnohem dál. Krom lektvarů, jedů, protijedů a výbušnin, dokáží jako jediní tvořit kouzelné předměty a svitky.

V našich hodinách se budeme věnovat destilaci čiré energie, studiu přípravy lektvarů jak bez použití energie, i s ní. Vyrábět budeme nejen lektvary léčivé a podpůrné, ale i lektvary posilující, oslabující, výbušné a v neposlední řadě třaskavé směsi. Neopomeneme ani travičství a výrobu protijedů. Od všech studentů očekáváme píli a snahu, se kterou budou obhajovat čest alchymie na škole i ve světě. Na oplátku vám studium alchymie umožní ovládnout hmotu a využít všechno, co nám nabízí.

PŘEDMĚTY SPECIALIZACE      
Speciální předměty: Alchymie – základní Alchymie – pokročilá Bylinkářství
Všeobecné předměty: Energetická magie Magické bytosti Soubojnická magie