OBOR INVESTIGATIVNÍ MÁG

„Kde je váš sluha i s cennostmi už dávno vím. Ale myslím, že vás víc bude zajímat, kde je ten, pro koho váš sluha pracuje..."

Ve světě je mnoho šikovných pomůcek jak někoho najít, jak něco otevřít, jak zjistit pravdu… To, co je skryté, ale často vzdoruje i těm nejmazanějším metodám. Naopak jsou věci, které byste rádi schovali před pátravým zrakem, nenechavou rukou, ať už je to cenný předmět, nebo vy sami. Po vyčerpání všech možností, které nám nabízí klasické metody lze kdykoliv sáhnout po tzv. „investigativní magii“. Toto odvětví magie je vysoce ceněno a nezřídka bývá základem výnosné živnosti mágů.

Když po Zkáze začali nadaní lidé objevovat principy magie, neviditelnost či schovávání předmětů patřily mezi oblíbená umění (zejména kvůli tomu, že o vedlejším účinku neviditelnosti tou dobou nikdo nevěděl). Postupně se investigativní magie vypracovala na samostatný obor odhalující informace jiným skryté.

Studiem tohoto oboru magie získáte nezbytné znalosti kouzel neviditelnosti, které podle studia dalších variací můžete zakouzlit na sebe či na nějaký předmět. Současně se budete věnovat kouzlům vyšetřovacím, které vám pomohou jakékoliv schované osoby či předměty najít, někdy pomůžou určit jejich majitele. Šifrovací a dešifrovací zaklínadla s sebou nesou nutnost vyznat se dobře v kulturních okolnostech. Mistři oboru jsou schopni odhalit pravou podobu minulých událostí a někteří jsou schopni vidět možné varianty budoucnosti.

PŘEDMĚTY SPECIALIZACE      
Specializované předměty: Investigativní magie – základní Investigativní magie – pokročilá Historie magie a světa
Všeobecné předměty: Energetická magie Magické bytosti Soubojnická magie