PIKKUVAKIHO DEN

Zdravím všechny malé Pikkuvaki i jejich velké průvodce  lidským světem! Jistě Vás velice zajímá, jak se nám tu žije a vede. Dnes Vám tedy povyprávím o tom, jak vlastně celičký náš den vypadá. Protože jsme nesmírně důležití a náš čas je drahý, máme stanoven denní plán, abychom věděli, kdy máme čas jít si hrát, zachraňovat svět, jíst a odpočívat…

Když se ráno malý Pikkuvaki vzbudí, tak kolem sedmé, osmé hodiny, je celý ospalý a tak jeho první kroky vedou k umyvadlu, kde ze sebe udělá čistého a usměvavého tvorečka. Po následném oblékacím rituálu, se všichni společně odeberou do krmící síně, kde se podává snídaně. Najezený Pikkuvaki je spokojený Pikkuvaki a může se tedy pustit do dovádění, zvídání, zkoumání, vyrábění a spousty dalších neodkladných aktivit. Jelikož je to ale národ vysoce citlivý na nepořádek a čistotu prostředí, ve kterém žije, uklidí si nejprve svoje postýlky, hračky a společné prostory a teprve potom se pustí do všech těch možných i nemožných dopoledních radovánek.

Po takto náročně stráveném dopoledni je potřeba doplnit ztracenou energii, a to nejdříve poledním jídlem a poté popoledním dýchánkem, kdy všichni odpočívají, relaxují, malují nebo píši své hrdinné činy do dopisů, které posílají svým velkým lidským průvodcům.

Jakmile jsou síly doplněny, vrhnou se Pikkuvaki po hlavě do odpoledního dobrodružství. Hledají vzácné předměty, řeší neřešitelné záhady, zahraňují ohrožené, smlouvají  o neusmlouvatelné, vypěstují i to, co samo růst nechtělo a pečují o všechny rostliny i zvířata v okolí. Nebyli by to ale Pikkuvaki, kdyby si mezi tím vším nenašli chvíli na odpolední svačinku.

Ač se to nezdá, nejen jídlem živ je Pikkuvaki, takže po večeři následuje často zábava. Jelikož jsou národem velmi družným a společenským, účastní se moc rádi mezinárodních hudebních a tanečních večerů s ostatními obyvateli ostrova. Ale pokud je to potřeba, vydávají se i na večerní průzkum okolí.

Před tím, než se tito neunavitelní tvorečkové odeberou do říše spánku (bývá to tak kolem deváté hodiny), podstoupí ještě večerní umývací rituál a pak už čistí a spokojení poslouchají z tepla svých postýlek příběhy, které jim vyprávím a pomalu se jim klíží očka…

 

                                     Za Yuurien zdraví

Arbína