Školní pomůcky

Vážení studenti Magické Akademie Gradu,

pro nejbližší akademický rok jsme připravili podrobný seznam věcí, na které byste neměli zapomenout. Je to seznam nejen předmětů povinných, tak i doporučených vašimi profesory. Usnadní vám však vaše studium i nezbytné praxe.

Pro pohodové zvládnutí všech cvičení budete potřebovat:

  • ARTEFAKT – Jedná se o nesmírně důležitý předmět, o kterém se víc dočtete v samostatném článku o artefaktech.
  • HÁBIT – Pravý mág by měl vždy skvěle reprezentovat nejen svoji školu, ale i sebe. Proto je vždy nezbytností vhodný hábit, ve kterém kouzelník tráví většinu dne. Měl by být dostatečně pohodlný a vhodný k nošení během různého počasí.
  • BRK A PERGAMENY – Aby se mohl mág vzdělávat, musí samozřejmě mít kde uchovávat cenné lekce, než se je naučí. Nezbytností je proto vhodná psací souprava, dostatek pergamenů a brky, které se nezlomí a inkoust který nedojde.
  • SPOLEČENSKÝ HÁBIT – Během vašeho pobytu v Magické akademii připadá čas na některé významné události, proto je nezbytné, aby mladí mágové měli hábit, ve kterém mohou přijít i na významné slavnosti. Vzhled vašeho společenského hábitu závisí plně na vašem výběru. Profesoři z Magické akademie také doporučují, máte-li možnost, následující:
  • MĚŠEC -  Během vašich praxí máte příležitost si vydělat za vaše služby nějaké peníze. Také se může stát, že budete chtít něco koupit. Měšec je proto ideální na uchování vašich zlatých.
  • PLYŠOVÉHO SPOLEČNÍKA – Během vašich studijních dní a výprav do města se vám jistě bude hodit společnost. Plyšák je přirozený vodič magické energie, tudíž si ho mohou všimnout duše magických tvorů. Tyto duše si pečlivě vybírají, jestli se v plyšáku usadí. Nikdy ještě nebyly přesně vědecky prozkoumány, je to však znamení velkého štěstí a požehnání. Vaší povinností je se o vašeho „strážného ducha“ dobře starat.
  • FLAKONKY- Nejen alchymisté manipulují s lektvary. Koupíte-li si od alchymisty lektvar, jistě se bude hodit vlastní flakonek, ve kterém si zakoupené množství odnesete. Nejideálnější na uchovávání lektvarů jsou flakonky skleněné, dostatečně velké, aby se do nich vešlo víc látky, než pouhé dvě kapky (přitom však dostatečně malé, abyste mohli lektvar pohodlně přepravit i bez volského spřežení...)